• Pasowanie
          • Pasowanie

            27 października 2023 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy 1a, której wychowawczynią jest Pani Alina Wójtowicz i z klasy 1b, której wychowawczynią jest Pani Julita Domagała na uczniów Szkoły Podstawowej Nr1 w ZSP w Obornikach Śl. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego ceremonia ta miała bardzo uroczysty, a zarazem radosny charakter.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Pan Arkadiusz Poprawa - burmistrz Obornik Ślaskich, Pan Sławomir Szypulski - inspektor oświaty, Pani Halina Muszak - Dyrektor OOK, Pan Stanisław Kulik - skarbnik Rady Rodziców naszej szkoły, rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów oraz starsi koledzy i koleżanki z klas drugich i trzecich. Pani Dyrektor Edyta Kahl- Łuczyńska dokonała aktu pasowania na ucznia naszej szkoły przykładając duży ołówek do ramienia każdego dziecka. Natomiast chwilę wcześniej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą koleżeńscy i pomocni w potrzebie, że nie będą zapominać o czarodziejskich słowach: proszę, przepraszam , dziękuję, że będą sumiennie wykonywać wszystkie zadania, troszczyć się o swoją klasę oraz że będą mieć zawsze uśmiech na twarzy.

            Zaproszeni goście i rodzice obdarowali dzieci prezentami, które na pewno przydadzą się podczas nauki w szkole. W podwójnej roli podczas uroczystości wysąpila Pani Alina Wójtowicz, która oprócz pełnionej funkcji wychowawczyni klasy 1a jest także Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszym mieście i jako przedstawiciel tej organizacji również obdarowała dzieci z okazji ich uroczystości artykułami piśmienniczymi. Od wszystkich osób zabierających głos podczas uroczystości popłynęły do dzieci życzenia, by zdobywanie wiedzy było dla nich ciekawą przygodą, a lata spędzone w szkole najlepszym czasem.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w Polsce od 1972 roku. Najpierw został ustanowiony jako Dzień Nauczyciela, a od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzimy go jako Dzień Edukacji Narodowej. 14 października to święto wszystkich pracowników oświaty. Dlatego też klasy trzecie przygotowały występ dla pracowników szkoły z okazji tego dnia.

          • Profilaktyka czerniaka

            W ramach projektu "Profilaktyka czerniaka" przeprowadzono w dniach 23 - 27 października zajęcia na temat czerniaka i metod jego zapobiegania. 

            W klasach 4 - 6 odbyły się  pogadanki na lekcjach przyrody i biologii, natomiast w klasach 7a i 7b przeprowadzono lekcje pod hasłem: Jak się chronić przed czerniakiem?

        • Modele kulowe atomów
          • Modele kulowe atomów

            #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

            27 października 2023 r. na lekcji chemii uczniowie klas 7a i 7b pracowali na modelach kulkowych atomów otrzymanych w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
            Zajęcia były próbą graficznej ilustracji budowy związków chemicznych.

          • FILMEKO


            Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego ”Filmeko”!

            To świetna okazja do zgłębienia wybranego tematu z zakresu ochrony środowiska i podzielenia się swoją wiedzą przez nakręcenie własnego filmu edukacyjnego!

            Więcej informacji u opiekuna projektu Anny Pawlak

        • Lego Education Spike
          • Lego Education Spike

            #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

            W ostatnim tygodniu zostały przeprowadzone we wszystkich klasach lekcje informatyki przy użyciu klocków Lego Education Spike. Sprzęt został zakupiony ze środków z projektu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie mieli za zadanie stworzenie i zaprogramowanie robota, a nie które grupy chętnie modyfikowali skrypt działania. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i chęcią pracy uczniów.

        • Poznaj Polskę - Jastrzębia Góra
          • Poznaj Polskę - Jastrzębia Góra

            W dniach 2-5.10.2023 r., w ramach programu "Poznaj Polskę" uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Jastrzębiej Góry. Podczas czterech aktywnych dni odwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku, przygotowali własne mydełka w Zagrodzie Edukacyjnej Lawendowa Osada w Przywidzi. Zwiedzili Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie, gdzie stworzyli przepiękne ceramiczne wyroby.
            Spacerowali po Gdańskiej Starówce oraz zaglądnęli na pokład "Daru Pomorza".
            W drodze do domu stworzyli własne pierniki w
            Muzeum Toruńskiego Piernika oraz odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika w Muzeum Okręgowym w  Toruniu. Dziękujemy za wspaniały, wspólny czas.

             

        • Fotografia mobilna
          • Fotografia mobilna

            #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

            Przez ostanie dwa tygodnie w klasach 5 została przeprowadzona lekcja przy użyciu smartfonów. Korzystaliśmy z opcji aparatu a za zadanie było zrobienie zdjęć panoramicznych lub wykadrować odpowiednio rzeczy, które wykorzystaliśmy w aplikacji chromavid. Ta aplikacje działa na zasadzie kluczowania kolorem na zielonym ekranie i służy do nagrywania niesamowitych filmów i zdjęć przy użyciu tzw. greenscreena w czasie rzeczywistym, tak jak robią to w filmach i programach telewizyjnych.
             

          • "Miś Wojtek"

            Historię można opowiedzieć na wiele sposobów, poprzez publikacje, wydawnictwa, tradycyjne, standardowe projekty edukacyjne, ale także poprzez sztukę i teatr. Stąd inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej, aby przygotować spektakl, który przybliża dzieciom losy niedźwiedzia Wojtka – żołnierza 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa.  Przedstawienie zostało przygotowane przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana  do percepcji najmłodszych. Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek. Przez taką formę edukacji dzieci lepiej przyswajają polską historię. Śpiewane podczas spektaklu piosenki wpadly dzieciom w ucho, scenografia  zmieniała się, a aktorzy angażowali dzieci, przez co  wchodziły one z aktorami w interakcje. To wszystko wydarzyło się właśnie u nas 29.09.2023 r.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            25 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 147 uczniów głosujących na jednego z pięciu kandydatów. 
            Mikołaj Maciąg z klasy 6a został przewodniczącym, Olaf Lewandowski z klasy 7a zastępcą, Julia Firlej z klasy 5a sekretarzem. Marta Pienio z klasy 4a i Ania Medyńska z klasy 5a będą odpowiedzialne za promocję działań samorządu. Kandydatom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i jednoczenie zapraszamy wszystkich uczniów do włączanie się w szkolne inicjatywy.

        • Szachowego Grand Prix OSE
          • Szachowego Grand Prix OSE

            Uczniowie, jeśli szachy to dla Was pasja, albo po prostu dziedzina, w jakiej chcą się rozwijać – nie przegapcie zgłoszeń do Szachowego Grand Prix OSE. Atmosfera przyjaznej rywalizacji, możliwość zmierzenia się z rówieśnikami z całej Polski i atrakcyjne nagrody – to wszystko czeka na uczestników naszych turniejów przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych. Udział w nich jest bezpłatny. Zgłoszenia dziecka lub grupy dzieci może dokonać nauczyciel, rodzic, albo opiekun prawny. Formularz jest dostępny tutaj: https://szachy.ose.gov.pl/zgloszenie

            Szachowe Grand Prix OSE to dwa turnieje eliminacyjne:

            7 października 2023 r., Wrocław, dla uczestników z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 września 2023 r. do godz. 23:59.

            21 października 2023 r., Bydgoszcz, dla uczestników z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 października 2023 r. do godz. 23:59.

             

            WAŻNE! O przydziale do danego turnieju eliminacyjnego decyduje lokalizacja szkoły zgłaszanego uczestnika. Nie ma możliwości zamiany, to znaczy – przykładowo, uczeń z województwa pomorskiego nie może wziąć udziału w turnieju eliminacyjnym we Wrocławiu.

            Eliminacje rozgrywane będą systemem szwajcarskim, co oznacza, że każdego zawodnika czeka dziewięć partii. Uczniowie zostaną podzieleni na grupy według płci i klasy do której uczęszczają. Do Wielkiego Finału, który odbędzie się 4 listopada 2023 r. w Warszawie, awansuje sześć osób z każdej grupy, z obu turniejów eliminacyjnych.

            Na najlepszych – zarówno w eliminacjach, jak i w finale – czekają fantastyczne nagrody! Wśród nich są konsole do gier, profesjonalny sprzęt szachowy i wiele innych. Jest o co walczyć!

            Więcej informacji na: https://szachy.ose.gov.pl/

            Zachęcamy również do korzystania z naszych bezpłatnych kursów – w ramach powtórki przed Szachowym Grand Prix OSE i nie tylko: https://it-szkola.edu.pl/szachy

            Do zobaczenia na turniejach!

        • Projekt Erasmus + na Malcie
          • Projekt Erasmus + na Malcie

            W dniach od 13 do 26 sierpnia 2023 r. 8 nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięło udział w Projekcie Erasmus +, który odbywał się na Malcie. W październiku uczestnikami będzie 22 uczniów. Projekt został przygotowany w odpowiedzi na rosnącą potrzebę odbudowania relacji rówieśniczych wśród uczniów naszej szkoły.
            Miesiące pandemii spowodowały rozpad wielu znajomości i przyjaźni. Uczniowie zamknięci w domach, zamknęli się w swoich małych światach. W związku z przedłużającym się nauczaniem zdalnym, podstawowym narzędziem komunikacji stał się Internet. Bardzo szybko rozmowę, nawet przez komunikatory, zastąpiła rozmowa obrazkami i filmikami.
            Pozbawiona prawdziwych emocji, obserwacji reakcji rozmówcy i pozwalająca na kreowanie swojego wizerunku czasem zupełnie odmiennego od tego w prawdziwym życiu. To wszystko doprowadziło do upośledzenia relacji, dlatego postawiliśmy sobie za cel, aby nauczyciele zdobyli wiedzę i umiejętności w zakresie skutecznej komunikacji poprzez uczestnictwo w kursach, a uczniowie zdobyli doświadczenia międzykulturowe przez współpracę z rówieśnikami z Włoch.
             
            Rezultatem dla nauczycieli było zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących prowadzenia mediacji i negocjacji, nowych metod nauczania i wykorzystania gier i symulacji w nauczaniu. Wiedza i narzędzia zostaną wykorzystane w codziennej pracy z uczniami, mającej na celu realizację potrzeb uczniów w zakresie odbudowania relacji rówieśniczych i stworzenia dla nich bezpiecznej przestrzeni, przyjaznej do nauki. Dodatkowo nauczyciele zwiększyli znajomość języka angielskiego. 
            Rezultatem dla uczniów będzie wzrost otwartości, tolerancji, przypomnienie znaczenia komunikacji i relacji międzyludzkich, prowadzonych "na żywo", a nie online, za pomocą obrazków.
            To, w połączeniu z działaniami nauczycieli pozwoli nam stworzyć szkołę, której absolwentami będą młodzi ludzie otwarci na świat, wrażliwi na drugiego człowieka, świadomi różnorodności i znający swoją wartość.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny
      • tel. - 71 310-23-58
      • ul. Kownackiego 3

        55-120 Oborniki Śląskie
        Poland
      • Sektetariat czynny jest codziennie w godzinach 7.00 - 15.00.
    • Logowanie

  • Przekaż swój 1 % podatku na

    Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w naszej szkole 

    KRS:  0000502983

    Cel szczegółowy:  TPD Oddział M/G w Obornikach Śląskich dla koła TPD przy SP nr 1