Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców działająca przy naszej szkole z myślą o najmłodszych przygotowała niespodziankę dla uczniów w postaci kuponów na pyszne lody do Cukierni Beza w Obornikach Śląskich.
Życzymy wszystkim naszym uczniom - Smacznego!
Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców działająca przy naszej szkole z myślą o najmłodszych przygotowała niespodziankę dla uczniów w postaci kuponów na pyszne lody do Cukierni Beza w Obornikach Śląskich.
Życzymy wszystkim naszym uczniom - Smacznego!
W Muzeum Piernika w Toruniu - ugniatanie ciasta, wybieranie fomy. Chwila oczekiwnia i wracamy do domu z własnoręcznie zrobionymi piernikami.
Justyna Kilińska
Klasa 3a gimnazjum uczestniczyła w warsztatach chemicznych w Małej Sali w Toruniu.
Wyjazd odbywał się w ramach projektu "Dobra szkoła, lepsza przyszłośc".
Justyna Kilińska
W niedzielę 02.06.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Dniu Rodziny.
Miło nam poinformować, że bieg Oborygen Junior na dystansie 800m wygrała Natalia Maćkowiak.
Gratulujemy !
Na scenie wystąpił również zespół Nobelki z piosenką, która wygrała Konkurs "Piosenka dla Ptaków Azji".
Uczniowie kl. 3 Gimnazjum wykonali układ taneczny do walca z "Nocy i dni" oraz zumba - Travesura.
Dziękujemy !
Klasa 3 b – oddział gimnazjalny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Obornikach Śląskich udała się na wycieczkę do Warszawy. Te cztery dni pozostaną niezapomniane. To czas , który spędziliśmy na zwiedzaniu ciekawych zabytkowych miejsc tak jak: Zamek Królewski, Powązki, Grób Nieznanego Żołnierza, Belweder, Pałac Kultury i Nauki. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, które poświęcone jest wydarzeniom sierpnia i września 1944 roku oraz Muzeum Historii Żydów Polskich- Polin. W tych miejscach doświadczyliśmy mnóstwa wrażeń: chwil pełnych wzruszeń, smutku i radości oraz dumy, że jesteśmy Polakami! Nie da się w pełni opisać tych emocji, jakie nam towarzyszyły.
Był też czas na relaks. Spacerkiem przemierzyliśmy min. Łazienki Królewskie , które o tej porze są wyjątkowe.
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem piękna naszej stolicy.
Bożena Magnowska
W ramach realizacji projektu „Innowacyjna edukacja” uczniowie klas 6a SP oraz 3A G wraz z opiekunem, Panem Daniel Stankiewiczem, 30 maja 2019 r. wybrali się na jednodniowe warsztaty przyrodnicze do Dziewina (wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Ścinawa). Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej na obszarze Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (ROEE-LGOM).
Dziewin, jako miejscowość położona na wysokiej skarpie przy starorzeczu Odry w dolinie rzeki i obszarze chronionym Natura 2000, otoczona lasami, stanowi idealne miejsce do połączenia zajęć stacjonarnych z praktycznymi zajęciami w terenie. Dlatego też warsztaty, w których wzięli udział nasi uczniowie, były podzielone na dwie części – laboratoryjne oraz w terenie.
Przed rozpoczęciem zajęć w laboratorium, uczniowie naszej szkoły odbyli krótki spacer wzdłuż ścieżki edukacyjnej obrazującej pracę urządzeń OZE (pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych i wiatraków). Ponadto dowiedzieli się, skąd pochodzi energia, jakie są jej źródła oraz poznali odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Zrozumieli także, dlaczego konieczność oszczędzania energii elektrycznej w szkole i w domu jest tak ważna.
Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie poznali właściwości gleby i piasku oraz związki przyczynowo-skutkowe w procesach degradacji środowiska: zanieczyszczenie atmosfery i wód oraz gleby.
Następnie uczniowie wraz z opiekunem udali się w teren. Tam, opieką prowadzącej zajęcia, obserwowali środowisko wodne, rozpoznawali rośliny oraz napotkane zwierzęta, badali właściwości fizyczne i chemiczne pobranych próbek wody. Ponadto nasi uczniowie porównali warunki życia w środowisku lądowym i wodnym.
Zajęcia na ścieżce przyrodniczej „Łęgi Okolic Dziewina”, gdzie znajduje się kilka przystanków tematycznych, pozwalają na zapoznanie się z z przyroda doliny Odry w okolicach Dziewina. Ponadto zajęcia kształtują postawy proekologiczne uczniów wobec środowiska przyrodniczego, a ich celem jest wyrobienie u młodych ludzi emocjonalnego stosunku do własnego regionu oraz umożliwienie poznawania krajobrazu, historii i przyrody najbliższego otoczenia.
Warsztaty przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, a warunki, w jakich pracowali młodzi ludzie bez wątpienia sprzyjały procesom uczenia się.
Daniel Stankiewicz
Klasa matematyczno- przyrodnicza 3 A udała się w przestrzeń czterowymiarową- czyli jak tworzyliśmy piramidę Sierpińskiego.
Joanna Błażejewska
30.05.2019 r. uczniowie klas IV i V zdawali egzamin na kartę rowerową.
Wcześniej musieli wykazać się wiadomościami teoretycznymi.
Wszyscy pomyślnie zdali egzamin.
Gratulujemy !
Mirosław Małkiewicz
29.05.2019 r. uczniowie klasy IV C wyruszyli na szlak ginących zawodów w Kudowie. Dowiedzieli się jak piekło się chleb, wdrapali się na zabytkowy drewniany wiatrak, odwiedzili mini ZOO.
Brali udział w pokazie kowalstwa, odwiedzili pracownię garncarstwa, gdzie własnoręcznie toczyli naczynia na kole garncarskim.
Pobyt w Muzeum Zabawek był bardzo przyjemnym akcentem wycieczki. Uczniowie zobaczyli zabawki z dawnych lat - takie, jakimi bawili się ich rodzice i dziadkowie.
Mirosław Małkiewicz
21 maja 2019 r. odbył się konkurs chemiczny dla uczniów klas trzecich gimnazjum - Sole wokół nas.
I miejsce Zuzanna Podemska kl. III B
II miejsce Arkadiusz Urbaniak kl. III B
III miejsce Laura Hanke kl. III A
Mirosłąw Małkiewicz
20 maja 2019r. odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
I miejsce Dominika Hovagimyan kl. III B
II miejsce Mateusz Marcinkowski kl. III B
Katarzyna Łabik kl. III A
III miejsce Wojciech Zając kl. III B
Mirosław Małkiewicz
28 maja klasa 2 a uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu Na Końcu Krainy Wzgórz - projekt edukacji kulturalnej we wsi Jary.
28 maja klasy 1 były gośćmi w Parafii NSPJ, gdzie pracuje pan Stanisław Kulik.
Była to lekcja muzyki na żywo.
Dzięki panu Stanisławowi dowiedziały się dziś jak wygląda praca organisty oraz poznały instrument na którym pracuje.
Dziękujemy !
Powered by aSc EduPage