Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie
22 kwietnia Dzień Ziemi
🌍 Dzień Ziemi, który ponad pół wieku temu ustanowiono na dzień 22 kwietnia, traktujemy jako okazję do pokazania naszego pomysłu na wspieranie natury.Od marca 2022 r. zbieramy aluminiowe puszki po napojach. W akcję, która nieustająco trwa od ponad roku, zaangażowała się cała społeczność klasy 3a - i dzieci, i dorośli, i znajomi dorosłych 😊. Dzięki temu od tamtej pory zebraliśmy ponad 155 kg aluminiowych puszek, co oznacza, że nie będą one zanieczyszczały okolicznej gleby, lecz trafią do recyklingu ♻️.Pamiętać należy, że to nie jednorazowe zrywy zapewniają rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem naszej planety, lecz ciągła i systematyczna praca.A z dbaniem o jej czystość jest dokładnie tak, jak z czytaniem książek - żeby uzyskać dziesiątki rozmaitych korzyści wynikających z ich czytania nie czytamy wyłącznie 23 kwietnia, czyli w Dniu Książki. Dlatego dziś, z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi, życzymy naszej Błękitnej Planecie, by jak najwięcej ludzi dołączyło do tej akcji, lub podjęło inną proekologiczną inicjatywę ♻️☘️🥗.Klasa 3a
Przyjaźnie i świadomie dla Autyzmu
Dnia 20 kwietnia 2023 r. w naszej szkole po raz kolejny zagościł kolor niebieski. Tym razem integracyjnie i na sportowo. Uczniowie wszystkich klasa uczestniczyli w rozgrywkach sportowych oraz obejrzeli pokaz swoich kolegów i koleżanki, którzy na co dzień trenują judo. Wszystko to, aby pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Działania służyły również integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Był to drugi etap naszych działań w ramach Niebieskich Igrzysk 2023 zorganizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka, do których zgłosiliśmy w tym roku naszą szkołę. Natomiast dzień 3 kwietnia miał formę edukacyjną.
Dziękujemy serdecznie Panu Piotrowi Nowakowi z Judo Tigers, Oliwii Sadowskiej z klasy 8 a, Jakubowi i Piotrowi Moskalom z klasy 6 b za wspaniały pokaz, Panu Arturowi Sadowskiemu za pomoc w organizacji, Panu Arturowi Szabatowi za rozgrywki sportowe, Pani Monice Wieczorek oraz wychowawcom za wsparcie i włączanie się do inicjatywy.34
Powiatowy Konkurs Ortograficzny " Złote Pióro
Ogromne gratulacje i wielkie brawa dla Julii Pajdzik z klasy IIIa, która stanęła na podium zdobywając 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym " Złote Pióro" w Krynicznie! Julka, jesteśmy z Ciebie dumni! 👍💪
Koncert "Złota Trąbka"
Dnia 18 kwietnia w ZSP w Obornikach Śląskich odbyly się dwa koncerty zatytułowane Zlota Trąbka. Wystapili muzycy z Biura Koncertowego WIRTUOZ z Łodzi. Zagrali utwory z bajek Disneya muzykę z różnych krajów, zaprezentowali brzmienie instrumentów dętych blaszanych. Była super nauka połączona z zabawą.
Wycieczka do Warszawy
Piątek 14 kwietnia był dla uczniów naszej szkoły przepełniony wspaniałymi wydarzeniami. Rozpoczęliśmy od wspólnej podróży autokarem do Warszawy. Tym razem była to okazja do integracji uczniów z klasy trzecich, czwartych, piątych, szóstych i ósmych. Przygodę w stolicy rozpoczęliśmy od spaceru w sercu Starego Miasta, gdzie pan wicedyrektor Robert Koszel opowiedział uczniom o zabytkach Starego Miasta. Uczniowie mieli okazję pospacerować po tętniących życiem uliczkach wybrukowanych kostką z średniowiecznymi budynkami odnowionymi po II wojnie światowej. Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie uczestniczyliśmy w Kongresie Pamięci Narodowej. Wspaniałej inicjatywie, która połączyła tradycję z nowoczesnością. Było to pierwsze tego typu wydarzenie, skierowane do dorosłych pasjonatów historii, jak i młodzieży oraz dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z historią.
Naszą podróż rozpoczęliśmy od rekonstrukcji historycznych ustawionych przed Stadionem. Była to doskonała okazja do obejrzenia z bliska pojazdów i samolotów z minionej epoki. Następnie starsi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu, warsztatach „Drużyna Inki” prowadzone przez Biuro Przystanków Historia. Były to zajęcia, podczas których uczestnicy poznają historię sanitariuszki „Inki” – Danuty Siedzikówny i jej rodziny. Historyczny wstęp wprowadził nas do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, po którym każdy uczestnik otrzymał podręczną apteczkę. Należy wspomnieć, że historia Inki przywołała współczesne problemy młodzieży, tj. obojętności na hejt i przemoc wśród młodych ludzi.
Najmłodsi uczestnicy Kongresu Pamięci Narodowej poznali historię „Misia Wojtka”, którą zaprezentowano w formie spektaklu teatralnego. Niedźwiedź Wojtek był żołnierzem 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przygarnięty jako mały niedźwiadek przeszedł z armią polską cały szlak bojowy z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt aż do Włoch, gdzie brał czynny udział w walce.
Wychodząc z założenia, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę i odkrywanie niewątpliwą atrakcją dla młodzieży była Strefa Nowych Technologii, czyli otwarta strefa z grami w stylu point and click, które można obsługiwać w technologii Virtual Reality. Młodzi adepci historii oraz miłośnicy wirtualnej rozrywki mieli możliwość zagrać w „Grę Szyfrów”, składającą się z czterech misji. Rozgrywka przybliżyła przebieg wojny polsko-bolszewickiej, a także działania polskiej kryptologii, która przeważyła o naszym zwycięstwie oraz uchroniła Europę przed zalewem bolszewickiej rewolucji. Zaprezentowano także aplikację „Szybowcowa 87”, która za pomocą gogli VR, pozwala odkryć mieszkanie, będące jednocześnie konspiracyjną drukarnią z lat 80.
Edukatorzy IPN wprowadzili również w Edukacyjną Podróż Historyczną poprzez 5 stref ze stanowiskami multimedialnymi, które oferowały młodym uczestnikom gry, quizy i wiele innych aktywności. Były to: Strefa „Walka o niepodległość i granice”, Strefa „II RP”, Strefa „II wojna światowa”, Strefa „Powojenny opór antykomunistyczny”, Strefa „Solidarność (do 1989 r.)”.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia komiksów, rekonstrukcjach, weszli w rolę archeologa poszukiwacza, uczestniczyli w tworzeniu nieśmiertelników i w quizach. Otrzymaliśmy wspaniałą opiekę pracowników IPN oraz wiele upominków.
Serdecznie dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej we Wrocławiu za to, że umożliwił nam uczestnictwo w tak wspaniałym wydarzeniu. Szczególne podziękowania dla Pani Barbary Iwanieckiej, Pani Katarzyny Fakowskiej i Pana Marka Gadowicza.
Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą postawę, rodzicom za zainteresowanie wydarzeniem, a opiekunom za opiekę.
Blanka Jakubowska, Monika Wieczorek, Alina Wójtowicz, Robert Koszel53
Ekokonkurs
Drodzy Rodzice i Uczniowie! Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Charytatywnego dla Placówek Oświatowych "Ecokonkurs". Jest on organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, która od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Konkurs polega na zebraniu używanej odzieży przeznaczonej do recyklingu o jak największej wadze. Zbiórkę będziemy prowadzić od 18.04 do 10.05. Odzież proszę przynosić do pokoju pedagoga/psychologa, do p. Moniki Wieczorek lub p. Blanki Jakubowskiej.
XXI Konkurs Matematyczny „Potęga” dla klas VI
12.04.2023 odbył się powiatowy etap XXI Konkursu Matematycznego „Potęga” dla klas VI.
Naszą szkołę reprezentował Jonasz Wiśniewski z klasy 6b, który zajął wysokie - 5 miejsce 🏆
Serdecznie gratulujemy!! 🎉
Wielkanoc
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom obsługi i Społeczności Uczniowskiej
Życzy
Dyrekcja ZSP
Dzień bez plecaka
A co jak nie plecak? 🤔 Kreatywność młodych głów nie zna granic. Dnia 4.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego aktywnie wzięli udział w "Dniu bez plecaka".
Dzień bez plecaka "no backpack day" przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jest doskonałą odskocznią od szkolnej rutyny. Tego dnia uczniowie i nauczyciele nie mogą zabierać do szkoły plecaków, toreb i torebek, w których noszą podręczniki szkolne. Przynoszą książki i inne niezbędne akcesoria w czymś, co zastąpi im plecak.
Obok dobrej zabawy, integrowania szkolnej społeczności oraz rozluźnienie szkolnej atmosfery inicjatywa ma również swój głębszy cel.
Pomysłodawczynią dnia bez plecaka jest Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Jako dziecko, Mongai podróżowała ze swoją mamą do Kamerunu w Afryce. Zauważyła tam, że wiele dzieci codziennie chodzi do szkoły, niosąc swoje podręczniki szkolne w rękach lub w plastikowych torbach przez wiele kilometrów. Dyrektor szkoły podstawowej Blythe uznał, że to świetny pomysł i ustanowił dzień bez plecaka. Od tamtej pory coraz więcej szkół dołącza do tej akcji, która — choć zabawna — ma dużo ważniejsze przesłanie.Zadaniem dnia bez plecaka jest zwiększanie świadomości na temat trudnych warunków bytowych wielu uczniów oraz trudności w dostępie do edukacji. Nasi uczniowie również otworzyli swoje serca i przekazali drobne upominki do plecaka dla dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej.Tym samym dołączyliśmy do realizacji pomysłu Mongai.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji. ❤65
Modele kulkowe atomów
Uczniowie klas ósmych w ramach zajęć z chemii pracowali na modelach kulkowych atomów otrzymanych w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Pomoce te pomogły uczniom utrwalić wiadomości dotyczące amin i kwasów karboksylowych.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
XXV Powiatowy Konkurs Mitologiczny w Trzebnicy
Dzisiaj naszą szkołę reprezentował Mikołaj Maciąg, uczeń klasy 5a. Zadań konkursowych było dużo i wymagały ogromnej wiedzy na temat mitologii. Mikołaj wykazał się znajomością tematu, ale,niestety, przy tak licznej konkurencji nie stanął na podium. My jednak Mikołajowi gratulujemy i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do turnieju.
Turnie Baśniowy
Dzisiaj w SP nr 3 w Trzebnicy odbył się powiatowy etap Turnieju Baśniowego. Brało w nim udział 15 uczniów klas 4 z różnych szkół. Naszą placówkę godnie reprezentowała Ania Medyńska, uczennica klasy 4a. Na 90 możliwych punktów Ania zdobyła 86, co dało jej IV miejsce. Gratulujemy Ani sukcesu, liczymy na kolejne! O Ani na pewno jeszcze usłyszymy!!!
Rekrutacja do klas I
Informujemy, że od 3 do 21 kwietnia 2023 roku trwać będzie rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.
Zapraszamy do składania wniosków, które znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce: Szkoła podstawowa -> Rekrutacja do szkoły 2023/2024
lub pod linkiem
https://zspobornikisl.edupage.org/a/rekrutacja-szkola-20232024
Wypełniony dokument można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres e-mail szkoły: zspobornikisl@gmail.com
Powiatowy Konkurs "Triduum Paschalne"
W dniu wczorajszym, nasza uczennica Magdalena Prorok z klasy 6b, wzięła udział w Powiatowym Konkursie "Triduum Paschalne", który odbył się w Trzebnicy. Gratulujemy!😇
Wyniki szkolnego konkursu "pierwiastek"
16 marca 2023r. odbył się szkolny konkurs matematyczny "Pierwiastek". W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas IV-VI, a oto zwycięzcy:
Kajetan Maciąg kl. 4b
Jakub Bortnicki kl. 5b
Jonasz Wiśniewski kl. 6bWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy na kolejne edycje konkursu :)
„Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka.“ — Hugo Steinhaus
Informacja o wynikach rekrutacji do Przedszkola nr 2
INFORMACJA O WYNIKACH REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA NR 2
IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "W Kręgu Poezji i Prozy Lagrowej Więźniarek KL Ravensbrück"
" I ja nie wrócę ta sama do rzeczy tych samych.
Bo każda chwila to nowe życie.
A życie płynie"
Te słowa wybrzmiały z ust Izabelli Kociemby uczennicy klasy 8 a, która stanęła na scenie z czerwoną różą w ręce i opowiedziała o losie wspaniałych młodych kobiet, którym los przyniósł codzienną walkę o życie w ogromnym strachu, ale i z wielką nadzieją. Iza reprezentowała naszą szkołę w IX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "W Kręgu Poezji i Prozy Lagrowej Więźniarek KL Ravensbrück", który odbył się dnia 17.03.2023 r. w Ośrodku Działań Społeczno - Kulturalnych Piast we Wrocławiu. Uczestnicy konkursu otrzymali wiele cennych rad o jury Aldony Struzik i Beaty Rakowskiej, aktorek teatralnych i filmowych oraz słowa podziękowania i upominki od Marka Gadowicza, pracownika Wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Ten konkurs jest okazją, aby przypomnieć sobie o tym, co ważne w życiu: miłość, przyjaźń, zapach kwiatów, szum wody, zieleń lasu, śpiew ptaków i błękit nieba. Pięknym nawiązaniem do konkursu była wystawa zdjęć "Kobiety Świata" Dominiki i Michała Ociepków, pokazująca smutki i radości kobiet z całego świata podczas różnych czynności. Jesteśmy dumni z Izy i dziękujemy jej za reprezentowanie naszej szkoły w tak wyjątkowym i trudnym konkursie. Za wsparcie dziękujemy również Amelce Michalskiej
Blanka Jakubowska1
KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ RACHUNKU 2023″ DLA KLAS V
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5- tych.
W konkursie biorą udział: po 1 uczniu ze szkoły; szkołę, gdzie funkcjonuje po 4 i więcej oddziałów z danego poziomu może reprezentować 2. uczniów szkół powiatu trzebnickiego.
Konkurs powiatowy odbędzie się : 09.05.2023 o godz. 10 w SP2 w Trzebnicy
Zgłoszenie do konkursu powiatowego należy składać u Pauliny Konopackiej do 27.04.2023 włącznie.
KONKURS MATEMATYCZNY ,,SPRAWNIE LICZĘ’’ dla klas IV
Etap powiatowy: odbędzie się 27.04.2023r. o godz. 10.00
w Szkole Podstawowej w Masłowie
-Zgłoszenia do dnia 21.04.2023r.
Zakres tematyczny: program klasy IV szkoły podstawowej
Formuła pytań konkursowych: zadania na szybkie liczenie, krótkie działania,
60 przykładów.
Więcej informacji na stronie: https://sosowa.pl/konkurs-matematyczny-sprawnie-licze/
Koordynator konkursu: Anna Pawlak
KONKURS MATEMATYCZNY „POTĘGA” dla klas VI
Etap powiatowy: odbędzie się 12.04.2023 r. o godz. 10.00, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich.
Uczestnicy konkursu: uczniowie klas szóstych. W indywidualnym finale powiatowym konkursu udział może brać po jednym przedstawicielu szkoły. Ze szkół podstawowych mających 4 i więcej równoległych oddziałów (w kategorii wiekowej objętej konkursem) – 2 uczniów.
Formuła, typ konkursu: konkurs indywidualny. Forma pisemna: 5-8 zadań otwartych. Czas 60 minut.
Zgłoszenie do dnia 4 kwietnia 2023 r. u Anny Pawlak.
Więcej informacji na stronie: https://sosowa.pl/konkurs-matematyczny-potega/